ZTM Poznań z Policją przypominał o obowiązku zasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej

Autor: A. Karczewska fot. ZTM Poznań
REKLAMA

W środkach komunikacji zbiorowej nadal obowiązują dodatkowe zasady wynikające z reżimu sanitarnego wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa. Jednym z obowiązków pasażera jest zakrywanie nosa i ust podczas przebywania w pojeździe. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają, dlatego w ostatnich dniach ZTM Poznań wraz z Policją przeprowadziło specjalną akcję informacyjno-edukacyjną.

W pojazdach ZTM Poznań, zarówno na zewnątrz jak i w środku, umieszczone są odpowiednie grafiki oraz informacje na temat obowiązujących zasad i obostrzeń - zarówno w formie tekstowej jak i obrazkowej. Komunikaty z informacją o konieczności zasłaniania ust i nosa są również włączane w tramwajach i autobusach co kilka przystanków.

Niestety, mimo to nadal zdarzają się pasażerowie, którzy ignorują wprowadzone zasady. Tłumaczenia są różne - od braku "wiary w wirusa", przez brak komfortu przy oddychaniu po... argument o makijażu, który maseczka może zniszczyć.

ZTM Poznań wraz z Policją przeprowadził w ostatnich dniach akcję informacyjno-edukacyjną, która miałą na celu przypominanie o tym, że nie jest to możliwość, a obowiązek. Zasłanianie nosa i ust pozwala na ograniczenie transmisji wirusa między ludźmi, a tym samym wspólne dbanie o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i innych.

W czasie akcji rozdawano także ulotki informacyjne. Co ważne, pasażerowie, którzy nie mieli na sobie maseczki nie byli tym razem karani, a jedynie upominani i uświadamiani o swoim obowiązku jako pasażer.

Obecnie w tramwaju lub autobusie może być zajętych 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, ale połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

W pojazdach MPK Poznań zamontowano również pojemniki z płynem dezynfekującym do dezynfekcji rąk.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA