Z którego drzewa płynie smocza krew i czy rośliny strzelają nasionami? Wyjątkowe atrakcje podczas Nocy w Palmiarni

Autor: A. Karczewska fot. Palmiarnia Poznańska
REKLAMA

Która roślina to „chiński kwiat do butów”, z którego drzewa płynie smocza krew i czy rośliny mogą strzelać nasionami? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź już podczas dzisiejszej Nocy w Palmiarni. Niezwykłe doświadczenie, które po raz pierwszy będzie można również połączyć z zabawą z aplikacją „Eko Wielkopolska”.

Noc w Palmiarni to wyjątkowa atrakcja dla wszystkich chcących poznać nocne tajemnice roślin. Nie od dziś wiadomo, że reagują one i wyglądają zupełnie inaczej o różnych porach doby. To ciekawe przeżycie zarówno dla miłośników botaniki, jak i „laików” w tym temacie. Obecny półmrok dodaje jeszcze większego „klimatu”.

Przygotowana została specjalna ścieżka zwiedzania, prezentująca niedostępne zwykle informacje. Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się m.in. z którego drzewa płynie smocza krew, czy rośliny potrafią strzelać swoimi nasionami oraz którą roślinę nazywa się „chińskim kwiatem do butów”.

Po raz pierwszy będzie również okazja do udziału w queście dostępnym w aplikacji „Eko Wielkopolska”, która jest zbiorem informacji o najciekawszych przyrodniczych miejsc w Wielkopolsce. Przygotowano specjalny quest, który będzie można rozwiązać podczas Nocy w Palmiarni.

Wieczorne zwiedzanie rozpocznie się 17 lipca o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00. Kasa będzie czynna do godziny 1:30.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, wprowadzono dodatkowe środki ostrożności. Jednocześnie w Palmiarni może przebywać maksymalnie 150 osób. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas zwiedzania i utrzymywania 2-metrowego odstępu od innych uczestników Nocy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA