Kolejne programy inwestycji dla zadań drogowych w Wielkopolsce

Autor: PAP Aneta Oksiuta fot. pixabay
REKLAMA

Minister infrastruktury zatwierdził 11 Programów inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości ok. 20 mln zł - poinformował resort infrastruktury. Jak dodano, są one związane m.in. z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników.

"Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 11 Programów inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości około 20 mln zł. Są one związane z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, zatok autobusowych i montaż sygnalizacji świetlnej"
- poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury

Resort podał, że zadania te będą realizowane w województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim.

W województwie wielkopolskim zbudowane zostaną: sygnalizacja świetlna wzbudzana w ciągu drogi krajowej nr 25 w miejscowości Skulsk i w ciągu drogi krajowej nr 92 w miejscowości Kościelec; sygnalizacja świetlna wzbudzana w ciągu drogi krajowej nr 92 w miejscowości Kostrzyn i miejscowości Września; ścieżka pieszo-rowerowa w ciągu drogi krajowej nr 25 na odcinku Milewo (Rychwał) - Siąszyce; ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż drogi krajowej nr 25 na odcinku Zbiersk Tartak - Zbiersk Cukrownia.

Ponadto przebudowane zostaną skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 72 w miejscowości Olszówka i miejscowości Smulsko. Realizacja tych inwestycji to 2020 r.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA