Studio Browar Wakacje/ Moda i Design

Autor: A. Karczewska fot. M. Rój
REKLAMA

Moda i design to główne hasła drugiego odcinka naszego wakacyjnego cyklu Studio Browar Wakacje, czyli lifestyle'owych programów telewizyjnych realizowanych na żywo z naszego plenerowego studia na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru. Porozmawiamy m.in. o sztuce, fotografii, designie i modzie. Opowiemy o tajemniczej zbrodni na ul. Półwiejskiej sprzed ponad stu lat oraz o samochodzie, którym podróżował m.in. Marek Grechuta.

To już druga edycja Studio Browar Wakacje, czyli cyklu programów telewizyjnych realizowanych na żywo, na oczach publiczności. Nasze plenerowe studio stanęło na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru, dzięki czemu każdy, kto przyjdzie w piątek od 17:00 na dziedziniec, będzie mógł zobaczyć, jak wygląda realizacja programu telewizyjnego „od kuchni”.
 
W rolę prowadzących wcielą się nasi dziennikarze: Kamil Czajkowski, Anna Drzazga, Zbigniew Kopeć, Patrycja Rygusiak oraz Tatiana Sokołowska.
 
W tym tygodniu naszym hasłem przewodnim będzie „Moda i Design”.
 
Z Izabelą Sobkowiak i Piotrem Cieplewskim z Śliwocki Home porozmawiamy o meblach tapicerowanych i filozofii „niech wygodne życie otacza Cię wszędzie, gdzie jesteś”. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w salonie? Jak połączyć wygodę, wygląd i funkcjonalność podczas meblowania domu?
 
O pomysłach na kuchnię opowiedzą Anna Pilch z salonu JETA oraz Magdalena Nowicka ze studio Halupczok Kuchnie. Jako Galeria Polskie Meble wyjaśnią na czym polega ergonomiczność w kuchni i o czym pamiętać projektując ją.
 
Z domu wyjdziemy również na ogród – wraz z Smart Design Expo, a dokładniej z Joanną Dittmar, Marzeną Michalską i Łukaszem Zarembą, przedstawimy różnorodne sposoby wykorzystania małych domków ogrodowych. Choć powszechnie kojarzą się głównie z ogrodowym składzikiem, to jak zapewniają nasi goście, mogą one pełnić wiele funkcji.
 
Umeblowane domy trzeba przyozdobić, dlatego o fotografii porozmawiamy z jednym z najbardziej utytułowanych polskich fotografów, Szymonem Brodziakiem, który niedawno odniósł kolejny międzynarodowy sukces będąc nagrodzonym przez amerykański magazyn All About Photo. Zdjęcia mistrza czarno-białej fotografii idealnie wpasowują się nie tylko w przestrzenie galerii, ale przede wszystkim domów.
 
Dla tych, którzy wolą sztukę związaną z pędzlem i farbami, przygotowaliśmy rozmowę z malarką Anną Wiśniewską. Opowie ona o sztuce inspirowanej modą. Co dokładnie ma na myśli?
 
Pozostając w temacie mody, na nasze kanapy zaprosimy również do rozmowy Agatę Królikowską, właścicielkę concept store'u i marki TUTU. Porozmawiamy m.in. o najnowszych trendach nie tylko na lato i tym, dlaczego warto wspierać polskich projektantów.
 
Wychodząc z naszego zaprojektowanego, umeblowanego i ozdobionego domu, ubrani w stylowe ubrania, możemy udać się do Muzeum Narodowego w Poznaniu, a tam czeka na zwiedzających wiele interesujących ekspozycji i propozycji spędzenia czasu przy sztuce. Instytucja nie zwalnia tempa i poza stałą ekspozycją przygotowuje również nowe wystawy. Aleksandra Sobocińska opowie m.in. o rzeźbach, które można tam podziwiać w ramach wystawy „Formy w przestrzeni” oraz o wystawie grafik Durera.
 
O tym, jak wiele może zdziałać kobieca siła i solidarność będziemy rozmawiać z Marta Klepką, twórczynią Być Kobietą On Tour. Cykliczne spotkania organizowane w całej Polsce od lat odmieniają życie kobiet. Prelegenci, wśród których nie brakuje także mężczyzn, bez tabu i szczerze opowiadają o swoich doświadczeniach, jednocześnie wspierając i inspirując kolejne osoby do działania i walki o swoje cele.
 
W ramach pasma motoryzacyjnego naszego cyklu spotkamy się z Piotrem Wędrychowiczem, architektem, który znany jest nie tylko w Poznaniu. Jak się okazuje, laureat wielu konkursów architektonicznych ma również inne ciekawe historie. Porozmawiamy z nim o… wyjątkowym samochodzie MG, którym podróżował m.in. Marek Grechuta. Jak do tego doszło i kiedy trafił w ręce obecnego właściciela? Historia z pewnością zaintryguje nawet tych, którzy o motoryzacji wiedzą nieco mniej.
 
Mówiąc o historii nie sposób ominąć naszego drugiego pasma, czyli pasma historycznego. W tym tygodniu Zbigniew Kopeć opowie o zbrodni sprzed ponad 100 lat, do której doszło niedaleko miejsca, w którym mieści się nasze studio – na ul. Półwiejskiej. Rodzinne morderstwo, które wstrząsnęło całym miastem, a sprawca, choć usłyszał wyrok, zdołał uciec przed sprawiedliwością i nigdy nie odpowiedział karnie za swoje czyny. Ciało ofiary ukryte w podłodze zostało odkryte przypadkiem.
 
Tradycyjnie nie zabraknie również naszym poradników w formie filmów z zakresu kulinariów i „zrób to sam”.

Serdecznie zapraszamy nie tylko do oglądania Studio Browar Wakacje przed monitorami i ekranami, ale także na Dziedzińcu Starego Browaru. Początek już w piątek, 17 lipca, o godzinie 17:00.
___
Partnerami projektu są: Sinner Club, Smart Design Expo, Stary Browar i Śliwocki Home.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA