Puma Nubia zostanie w zoo w Chorzowie. Poznańskie zoo podpisało ugodę z byłym właścicielem

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Poznańskie zoo podpisało ugodę z byłym właścicielem pumy Nubii. Zwierzę zostanie w ogrodzie w Chorzowie, gdzie trafiło w niedzielę 12 lipca, a jej były opiekun będzie pełnił tam rolę wolontariusza. W piątek (10.07), po próbie odebrania drapieżnika przez pracowników poznańskiego zoo, mężczyzna uciekł ze zwierzęciem do lasu, gdzie bezskutecznie szukało go ponad dwustu policjantów. Po nawiązaniu z nim kontaktu rozpoczęto mediację, zakończoną przekazaniem zwierzęcia do zoo w Chorzowie.

"Wypracowaliśmy na tę chwilę porozumienie i w zasadzie ostateczne warunki, które zapewniają Nubii na tę chwilę co jest najlepszego. Więcej nie mogliśmy zrobić i zrobiliśmy naprawdę bardzo dużo" – stwierdził obrońca Kamila Stanka Jakub Żurek.

"Cieszymy się, że zwierzę jest zaopiekowane, że puma Nubia będzie miała namiastkę warunków takich, jakie są potrzebne dla tego dzikiego zwierzęcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na drodze pokojowej takie porozumienie zostało zawarte"
Ewa Zgrabczyńska, dyrektor zoo w Poznaniu
"Kamil Stanek jest w pełni usatysfakcjonowany tym, że puma pozostanie w śląskim ogrodzie zoologicznym w Chorzowie, nie sprzeciwia się temu, chce być wolontariuszem tego zoo, na co już dostał zielone światło i mamy nadzieję, że przez najbliższy okres puma Nubia zdoła się przyzwyczaić do nowych warunków życia i pan Kamil będzie mógł ją regularnie odwiedzać"
Paweł Matyja, obrońca Kamila Stanka

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA