ZDM Poznań przypomina - do wykupienia abonamentu mieszkańca SPP potrzebny jest PIT

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM/UMP
REKLAMA

ZDM Poznań przypomina, że chcąc kupić identyfikator mieszkańca obszaru objętego Strefą Płatnego Parkowania, należy mieć przy sobie m.in. PIT, który będzie potwierdzeniem płacenia podatków w stolicy Wielkopolski.

Zgodnie ze zmianami w zasadach funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, które zaczęły obowiązywać od 1 czerwca, możliwość wykupienia preferencyjnego abonamentu mieszkańca strefy dotyczy tylko osób zameldowanych i płacących podatki w Poznaniu.

Tym samym, do wykupienia identyfikatora konieczne jest m.in. przedstawienie PITu, jako dowodu rozliczania podatku w stolicy Wielkopolski. Dokument musi być potwierdzony przez Urząd Skarbowy (pierwsza strona wraz z urzędowym potwierdzeniem odbioru).

W sytuacji, gdy rozliczenie podatku było realizowane przez Internet, należy wydrukować pierwszą stronę PIT oraz UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru wraz z wygenerowanym numerem dokumentu, zgodnym z identyfikatorem UPO.

ZDM Poznań podkreśla, że bez któregokolwiek z dokumentów (dowód tożsamości, dowód rejestracyjny pojazdu, w którym wskazany jest właściciel oraz PIT), nie jest możliwe wykupienie preferencyjnego abonamentu dla Strefy Płatnego Parkowania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA