Pacjentka z koronawirusem w poznańskim Szpitalu Dziecięcym. Część personelu w kwarantannie

Autor: A. Karczewska fot. poglądowa
REKLAMA

Przyszła na wcześniej zaplanowaną wizytę na oddziale hematologii w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Krysiewicza, a w wyszła z wiadomością, że… jest zakażona koronawirusem. Chore dziecko w poznańskiej placówce z uwagi na brak podstaw do hospitalizacji z powodu COVID-19 jest już w domu, ale część personelu szpitala, która miała z nim kontakt została skierowana na kwarantannę.

Dziewczynka, prawdopodobnie w wieku nastoletnim, miała zostać przyjęta na oddział hematologii w szpitalu dziecięcym. Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy pacjenci przyjmowani do szpitala muszą najpierw przejść badania pod kątem zakażenia koronawirusem. W tym przypadku, choć ani dziecko ani rodzice się tego nie spodziewali, wynik okazał się być pozytywny.

Z uwagi na dobre samopoczucie i łagodny przebieg COVID-19 nastolatka została poddana izolacji domowej. W szpitalu przebywała zaledwie kilka godzin, ale podjęto decyzję, by wszystkie osoby z personelu placówki, które miały z nią kontakt, skierować na kwarantannę i wykonać im test na obecność koronawirusa. Dopiero, gdy  wyniki będą negatywne, będą mogli wrócić do pracy.

Jednocześnie, stacja sanitarno-epidemiologiczna po zbadaniu sprawy uznała, że nie ma potrzeby zamykania części lub całego oddziału. Wszyscy pracownicy szpitala pracują w rękawiczkach i maseczkach lub przyłbicach. Zachowane są również wszelkie inne standardy bezpieczeństwa sanitarnego i epidemiologicznego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA