Nie jedno, a dwa osiedla z najwyższą frekwencją wyborczą otrzymają nowe drzewa od miasta

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Zgodnie z obietnicą, najwyższa frekwencja wyborcza oznacza dla poznańskich osiedli nagrodę od Miasta Poznania - nowe drzewa w liczbie odpowiadającej procentowemu wskaźnikowi frekwencji. Po otrzymaniu protokołów z poszczególnych obwodów podjęto decyzję o uhonorowaniu nie jednego, a dwóch osiedli, w których mobilizacja okazała się być największa. Łącznie w Poznaniu przybędzie 166 "frekwencyjnych" drzew.

Frekwencja wyborcza w całym Poznaniu wyniosła 75,43%, co jest jednym z najlepszych wyników wśród miast w Polsce. Jak się okazało, najwięcej uprawnionych skorzystało ze swojego prawa na terenie poznańskiej Ławicy, gdzie frekwencja wyniosła 82,88%. Minimalnie mniej uzyskał Strzeszyn z wynikiem 82,48%. Podium zamknęło Umultowo z 81,03%, na czwartym miejscu uplasowało się Junikowo z frekwencją na poziomie 80,32%, a pierwszą piątkę uzupełniły Stare Winogrady z wynikiem 80,08%.

Z uwagi na małą różnicę między dwoma pierwszymi miejscami i wysoki wynik poszczególnych osiedli, Miasto podjęło decyzję, by nagrodzić dwa, a nie jak pierwotnie planowano jedno osiedle.

Nowe drzewa trafią więc na Ławicę i Strzeszyn. Będą tto m.in. platan, dąb, lipa i kasztanowiec czerwony, czyli gatunki dobrze przystosowane do miejskich warunków. Co ważne, miasto gwarantuje również opiekę pielęgnacyjną przez pierwsze lata.

Sadzenie zaplanowano na jesień, czyli okresie najlepszym na tego typu zabiegi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA