Mobilne punkty pobrań wymazów COVID19 staną w kolejnych miastach

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

We wtorek rozpocznie się kolejna podróż Mobilnego Punktu Poboru Wymazów do testów na obecność koronawirusa. Tym razem będzie dostępne dla mieszkańców miast, powiatów i okolic takich miejscowości jak Jarocin, Grabów nad Prosną, Rawicz i Kościan.

We wtorek mobilny punkt drive-thru dotrze do Jarocina, gdzie stanie na parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Franciszkańskiej i będzie tam działał do czwartku, 16 lipca. Centrum podzielone będzie na ścieżkę walk-thru dla pieszych oraz drive-thru dla osób zmotoryzowanych, od których wymazy pobierane są bez konieczności wysiadania przez nie z samochodów.

Także we wtorek, 14 lipca, mobilny punkt będzie działał w Grabowie nad Prosną. Wymazy będą wykonywane przez jeden dzień.

W środę i czwartek mobilny punkt ponownie zawita do Rawicza. To odpowiedź na prośbę burmistrza oraz lokalnego starosty, a także na zwiększoną liczbę zakażonych w powiecie rawickim w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu, podczas wykonywania wymazów w czwartek i piątek w Gostyniu ujawniono 77 zakażone osoby, które zakaziły się Sars-CoV-2 podczas uroczystości weselnej w powiecie rawickim.

Z kolei w przyszłym tygodniu, w dniach 21-23 lipca mobilny punkt pobrań COVID-19 znów będzie dostępny w Kościanie.

Testy na obecność koronawirusa wykonywane są bezpłatnie, po wcześniejszym zarejestrowaniu przez sanepid. Osoby zainteresowane od dziś mogą się rejestrować pod numerem tel. 61 65 68 075.

W czasie jednego dnia, w zależności od liczby sił i środków dostępnych w danej lokalizacji, pobieranych jest kilkaset wymazów, które następnie są przekazywane do badań w laboratorium.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA