Lech zrewanżował się Lechii za porażkę w półfinale Pucharu Polski

Piłkarze Lecha zrewanżowali się Lechii Gdańsk za porażkę po rzutach karnych w półfinale Pucharu Polski. W niedzielnym (12 lipca) spotkaniu 35. kolejki PKO Ekstraklasy “Kolejorz” po emocjonującym starciu pokonał gdańszczan 3:2.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie po golu Daniego Ramireza. Przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania w 17. minucie, ale trafienie Łukasza Zwolińskiego nie zostało uznane ze względu na spalonego. W 22. minucie zamiast 1:1 było już 2:0 dla Lecha, a do siatki Lechii trafił Robert Gumny. W 42. minucie kontaktową bramkę dla gości zdobył Omran Haydary, ale lechici błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Kamila Jóźwiaka.

Na początku drugiej połowy ekipa Piotra Stokowca ponownie złapała kontakt za sprawą Ze Gomesa, ale to było wszystko, na co tego dnia stać było ekipę Lechii Gdańsk. Tym bardziej, że w końcówce spotkania walkę o korzystny wynik znacznie utrudniła im czerwona kartka, którą obejrzał Conrado.