Pomysły na sobotę - jak spędzić ten dzień w Poznaniu?

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Rozpoczyna się kolejna sobota lipca i warto skorzystać z atrakcji, jakie przygotowane są w mieście. Zarówno wśród tych stałych jak i unikatowych coś dla siebie znajdą i mali i duzi. Oto kilka propozycji, jak spędzić ten dzień.

Przez cały weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będzie Letni Targ Rodzinny, czyli kolejna impreza w ramach kampanii #WracamyDoGry. Podczas targów zaprezentowane będą różne atrakcje i możliwości spędzania wolnego czasu. Nie zabraknie ofert turystycznych, w tym propozycji m.in. na rodzinne wycieczki, wypady weekendowe, zwiedzanie, relaks poza miastem czy aktywny wypoczynek. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sportu i aktywności fizycznej - prezentacji sprzętu sportowego będzie towarzyszyć szereg aktywności sportowych z myślą o małych i dużych uczestnikach wydarzenia. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów, którzy zaproszą m.in. na jogę, zumbę, pilates czy zajęcia z pałeczkami rozwijające koncentrację. Dostępna będzie również oferta dla tych, którzy wolą spokojniejszą formę spędzania wolnego czasu. Będzie można wziąć udział w lekcjach języka angielskiego, sprawdzić predyspozycje językowe dziecka i uzupełnić swoje biblioteczki zapoznając się z ofertą poznańskich wydawnictw. Nie zabraknie również warsztatów jazdy na rolkach, rodzinnego biegu targowego czy warsztatów z Akademią Reissa. 

Tych, którzy wolą spacer wśród natury do siebie zaprasza Zoo Poznań. To dobry pomysł zarówno dla małych jak i nieco większych poznaniaków i turystów. Spacery w urokliwym miejscu i wśród zieleni zapewniają relaks i odpoczynek. Weekend to dobry moment na odwiedziny u mieszkańców ogrodu zoologicznego. Warto pamiętać, że zoo zniosło obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz noszenia rękawiczek na swoim terenie. Należy jednak bezwzględnie zachowywać dystans nie tylko od innych ludzi, ale także zwierząt.

Sobota oznacza rónież kolejne wycieczki z przewodnikiem po Starym Browarze. Kultowe centrum skrywa wiele tajemnic i ciekawostek, o czym można się przekonać w czasie specjalnych wakacyjnych spacerów. Wykwalifikowani przewodnicy miejscy, czyli Paulina Radkowska oraz Stanisław Kandulski pokazują uczestnikom inną perspektywę, z której można spojrzeć na ten wyjątkowy ceglany budynek, a także jakie skrywa on zakamarki. Co ciekawe, jednym z "przystanków" na trasie jest redakcja portalu Codzienny Poznań. Bezpłatne oprowadzania z przewodnikiem od lipca do sierpnia, w każdą sobotę o godz. 10:00 i 12:00, obowiązują zapisy w punkcie informacyjnym w Pasażu lub telefonicznie pod numerem: 61 667 1400.

Po przechadzce (lub przed) warto uzupełnić kalorie w malowniczej scenerii Parku Starego Browaru podczas Food Park Open Air. Wystawcy, wśród których znajdą się zarówno małe jak i duże restauracje, zaprezentują m.in. autorskie interpretacje fast-foodów, kuchnię wege, a także produkty lokalnych wytwórni i gospodarstw. Wszystko to w niezobowiązującej atmosferze i parkowej scenerii.

Zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą zwiedzać Poznań z nieco innej niż zwykle perspektywy, korzystając z linii turystycznych na terenie miasta. To ciekawa atrakcja turystyczna, która pozwala na zwiedzanie miasta w nietypowy sposób. Na poznańskie ulice wyjeżdżają zarówno zabytkowy tramwaj jak i autobus, które kursują trasami prowadzonymi przez charakterystyczne i ważne turystycznie lub historycznie dla miasta.

Miłośnicy wody i wypoczynku nad wodą na świeżym powietrzu mogą wybrać się nad miejskie kąpieliska lub skorzystać z oferty pływalni letnich w mieście - na Chwiałce i w Parku Kasprowicza.

_____

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 12 lipca 2020 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA