LATO nie_LETNIE, czyli bezpłatne wejściówki zamiast półkolonii

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Tegoroczne wakacje różnią się od poprzednich. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, Miasto Poznań podjęło decyzję o rezygnacji z tradycyjnych półkolonii organizowanych w miejskich szkołach. Nie oznacza to jednak, że dla dzieci niczego nie przygotowano - w ramach akcji "LATO nie_LETNIE" można otrzymać bezpłatne vouchery do teatrów, kin, zoo, palmiarni, na miejskie baseny i do Bramy Poznania.

Jak wyjaśniają urzędnicy, bezpłątne vouchery na korzystanie z miejskich atrakcji mają pomóc w zorganizowaniu dzieciom czasu wolnego przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Akcja skierowana jest do dzieci do 10. roku życia. Przygotowano ponad 6,5 tysiąca voucherów, które pozwolą na korzystanie z atrakcji nawet 26 tysiącom mieszkańców. Jak wyjaśnia Urząd Miasta, jedna osoba dorosła, czyli rodzic lub opiekun prawny dziecka, może otrzymać voucher uprawniający do skorzystania z jednego z wydarzeń na terenie miasta dla siebie i maksymalnie trojga dzieci do lat 10.

Oferta dostępna jest dla osób mieszkających w Poznaniu i odprowadzających tu podatki. Będzie to weryfikowane poprzez złożenie stosownego oświadczenia.

Na ofertę lipcową vouchery będą wydawane 14 lipca w następujących lokalizacjach:

- Poznańskie Centrum Świadczeń, ul. Wszystkich Świętych 1, w godzinach 9:00-15:00

- PCŚ, ul. Małachowskiego 10, w godzinach 9:00-15:00 

- PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44, w godzinach 9:00-18:00

Vouchery na ofertę sierpniową będą wydawane 28 lipca w tych samych lokalizacjach i godzinach.

Co ważne, vouchery będą imienne i będzie na nich wpisana liczba dzieci uczestniczących w akcji. Aby zrealizować wejściówki do kin, teatrów oraz Bramy Poznania, należy wcześniej zarezerwować termin bezpośrednio w danej instytucji. Voucher będzie ważny z dokumentem tożsamości osoby dorosłej, która go pobrała. Trzeba go oddać i wymienić na bilet w kasie danej instytucji. 

Większość atrakcji będzie dostępna bezpłatnie, natomiast w przypadku skorzystania z oferty Ogrodu Zoologicznego i Palmiarni Poznańskiej niezbędna będzie symboliczna opłata: 1 zł/bilet. Teatr Animacji pojawi się również ze swoją sceną plenerową nad Jeziorem Rusałka, gdzie vouchery nie są wymagane.

Akcja potrwa do końca sierpnia.

_____

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 12 lipca 2020 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA