Autobusy wracają na dworzec autobusowy Rataje

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Od poniedziałku autobusy będą ponownie mogły wjeżdżać na dworzec Rataje. Obiekt został wyremontowany i dostosowany do obecnych standardów dla tego typu obiektów.

Po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji, która jest początkiem przebudowy całego Ronda Rataje, możliwy jest powrót linii autobusowych na ratajski dworzec.

W ramach prac wymieniono nawierzchnię, a także przebudowano perony tak, by były one dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstał również dodatkowy peron dla autobusów. Cały obiekt będzie monitorowany.

W poniedziałek uruchomiona zostanie większość peronów, dzięki czemu autobusy linii nr: 152, 162, 166, 181, 184 i 196 oraz linie nocne nr 244 i 247 powrócą na stałe trasy z przystankiem na dworcu. Z użytkowania wyłączony zostanie jedynie peron nr 1. Jest to konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom, podczas realizacji przez wykonawcę II etapu inwestycji na dworcu.

Linie podmiejskie nr: 431, 432, 435, 501, 502, 560 i 561 oraz miejska nr 155, swój początkowy/końcowy przystanek mają na Franowie, gdzie pasażerowie chcący dostać się do ROnda Rataje i centrum miasta mogą przesiąść się na inne autobusy i tramwaje.

Autobusy linii nr 165 wciąż będą kończyć bieg na przystanku Kórnicka. Nieczynny będzie przystanek po wyjeździe z ronda Rataje na ul. Zamenhofa.

Wciąż ze względów bezpieczeństwa nieczynny będzie Punkt Obsługi Klienta ZTM w budynku dworca, a z przyczyn technicznych także biletomat na Dworcu Rataje.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA