Zabytkowa siedziba Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Poznaniu zostanie wyremontowana

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Siedziba Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Poznaniu zostanie wyremontowana. Zabytkowe obiekty będą poddane renowacji. Przetarg na wykonawcę robót ogłosiła spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Główny gmach przy ul. Berwińskiego 2 od 1979 roku jest wpisany do rejestru zabytków, z kolei budynek sali gimnastycznej jest częścią zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania. Z tego powodu wszelkie prace będą wykonywane zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Historyczny charakter budynków musi zostać zachowany.

W ramach prac naprawione zostaną rysy i pęknięcia muru, a ceglane elewacje zostaną oczyszczone i uzupełnione. Te cegły, które są w bardzo złym stanie zostaną wymienione z zachowaniem spójności kolorystycznej.

W ramach inwestycji wzmocnione i naprawione zostaną również części otynkowane. Następnie będą one pomalowane na kolor najbliższy pierwotnemu.

Konserwacji będą poddane dekoracje architektoniczne takie jak np. parapety i gzymsy. Brakujące elementy będą rekonstruowane. Wymienione zostaną m.in. rynny.

Zadanie przewiduje również, że wykonawca przeanalizuje stopień zwilgocenia murów ścian piwnic i w razie potrzeby będzie również wykonana izolacja pionowa.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 110 dni od dnia podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA