Policjanci apelują do motocyklistów o bezpieczną jazdę

Autor: Codzienny Poznań AK fot. poglądowa
REKLAMA

Wraz z nadejściem ciepłych dni, a później także sezonu urlopowego, na drogach całego kraju, także Wielkopolski zauważalny jest wzmożony ruch motocyklistów. Policja prowadzi działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa miłośników jednośladów.

Statystycznie, wypadki z udziałem motocyklistów częściej kończą się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią, niż wypadki np. samochodów. Pozbawieni ochrony zewnętrznej motocykliści w razie zderzenia lub upadku narażeni są na szereg urazów.

Niestety, wciąż najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocykli jest nadmierna prędkość i brawura. Wielu kierujących wymusza także pierwszeństwo i wykonuje nieprawidłowe manewry, często licząc, że „zdąży” i „zmieści się”.

Policja apeluje do motocyklistów o rozsądek. Wskazuje nie tylko na konieczność dostosowania prędkości do warunków jazdy, ale także m.in. na odpowiednie zachowanie względem pozostałych uczestników ruchu. Przestrzega przed przecenianiem swoich możliwości czy jazdy bez upewnienia się co do rodzaju nawierzchni i trasy.

Podczas działań prewencyjnych, funkcjonariusze podkreślają również konieczność zachowania odpowiedniej odległości między pojazdami, co w połączeniu z poruszaniem się z odpowiednią prędkością, da czas na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia.

Motocykliści muszą również pamiętać o tym, że dla innych kierowców są oni mniej widoczni, dlatego warto jeździć w kamizelce odblaskowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA