Poznańskie autobusy będą zasilane energią pozyskana z odpadów? Poznań stawia na ekologię

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Poznańskie autobusy być może będą zasilane energią elektryczną pochodzącą z… odpadów. Taki plan ma Miasto Poznań, które podpisało umowę na opracowanie koncepcji budowy kablowej sieci elektroenergetycznej z Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w kierunku Term Maltańskich i zajezdni MPK Poznań na ul. Warszawskiej.

Założeniem jest przesyłanie energii w kierunku wybranych obiektów miejskich. W ramach koncepcji określone zostaną potencjalne możliwości przesyłu energii z ITPOK do zasilania różnych obiektów na terenie miasta. Dzięki temu zostanie wykorzystane odnawialne źródło energii, a miasto będzie mogło docelowo zaoszczędzić na zakupie energii elektrycznej.

Jak podkreśla urząd miasta, planowana koncepcja wpisuje się w nową strategię Unii Europejskiej dotyczącą gospodarki obiegu zamkniętego, która zmierza do racjonalnego wykorzystania zasobów i ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko niektórych produktów.

Koncepcja będzie posiadać wiele wariantów, co ma zapewnić jak najszerszy obraz tego, które rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze pod względem ekologicznym, ekonomicznym, bezpieczeństwa i logistycznym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA