Mieszkańcy pozytywnie o pomyśle nagradzania osiedli nowymi drzewami za wysoką frekwencję

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Władze Poznania zachęcają mieszkańców miasta do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na osiedlu, na którym będzie najwyższa frekwencja, zostaną zasadzone nowe drzewa. Liczba drzew odpowiadała będzie poziomowi frekwencji – jedno nowe drzewo za każdy procent osób biorących udział w wyborach. - Będziemy precyzyjnie kontaktowali się z lokalną radą osiedla i ustalali kwestie związane z gatunkami i lokalizacją – zapewnił wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski. Mieszkańcy uważają pomysł za bardzo udany.

Mieszkańcy miasta pozytywnie oceniają tę inicjatywę. - Fajna inicjatywa. Drzewa się przydadzą, dosyć wycinki – powiedziała jedna mieszkanek.

- Mieszkam tutaj niedaleko i wszędzie beton i cegły, więc to by się bardzo przydało – przyznała kolejna z mieszkanek Poznania.

Wśród gatunków, które mają być zasadzone w nagrodę za wysoką frekwencję, są m.in. kasztanowiec czerwony, platan, dąb czy lipa.

W pierwszej turze wyborów najwyższą frekwencję w Poznaniu odnotowano na osiedlach: Strzeszyn (80,99 proc.), Umultowo (80,05 proc.) i Ławica (79,74 proc.). Ogółem w Poznaniu zagłosowało 72,85 proc. uprawnionych do głosowania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA