Kradli samochody na terenie kilku województw. Usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Bydgoszcz/KWP Poznań
REKLAMA

Policjanci z Poznania i Bydgoszczy podczas wspólnej akcji dokonali zatrzymania dwóch osób związanych z przestępczością samochodową na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Jak ustalono w toku śledztwa, zorganizowana grupa przestępcza od początku roku działała na terenie trzech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, dokonując kradzieży samochodów. Część skradzionych pojazdów trafiła do Polski także z Niemiec.

Podczas wspólnych działań policjantów z KWP w Bydgoszczy oraz KMP w Poznaniu, a także innych lokalnych wielkopolskich jednostek dokonano zatrzymania dwóch osób.

Zaczęło się od złapaniu na gorącym uczynku 41-latka podczas kradzieży samochodu marki Opel Movano. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Gniezna. Następnie, podczas wspólnych działań kilku jednostek przeprowadzono jednocześnie akcję w kilku miejscach na terenie Wielkopolski.

Drugim z zatrzymanych był 36-latek, na posesji którego znaleziono zęści samochodowe pochodzące od trzech kradzionych aut z terenu Polski oraz Niemiec.

Łącznie zabezpieczono ponad 150 różnych elementów samochodowych. Ponadto, w trakcie realizacji odzyskali skradzionego fiata ducato. Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi w Bydgoszczy.

Według ustaleń śledczych, grupa dokonała kilkunastu kradzieży powodując straty na szkodę kilku pokrzywdzonych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 41-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, natomiast 36-latek będzie odpowiadać za trzy paserstwa.

Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i prawdopodobnie będą prowadzone kolejne zatrzymania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA