Kolejna ofiara COVID-19 i ponad 20 nowych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce (Aktualizacja)

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Z powodu COVID-19 zmarła kolejna osoba hospitalizowana w poznańskim szpitalu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 23 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Urząd Wojewódzki informuje o 25 przypadkach.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie przekazał jeszcze szczegółowych informacji dotyczących zakażonych. Gdy tylko taka informacja zostanie przekazana, artykuł zostanie zaktualizowany.

AKTUALIZACJA (10:51):

Jak informuje WUW, w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł 74-letni mężczyzna, mieszkaniec Kalisza. 

W związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono 2 zmiany korygujące: usunięto przypadek dotyczący 99-letniej kobiety z powiatu poznańskiego (pozycja 46 raportu z 3 lipca) z uwagi na błędne zakwalifikowanie dodatniego wyniku we wcześniejszym komunikacie, a także usunięto przypadek dotyczący 62-letniego mężczyzny z powiatu kępińskiego (pozycja 2 raportu z 7 lipca) z uwagi na zdublowanie we wcześniejszym komunikacie. 

Jednocześnie informujemy, że ze statystyk odejmujemy zgon - 99-letniej kobiety, mieszkanki powiatu poznańskiego, której laboratorium błędnie zaznaczyło wynik pozytywny. Wynik tej osoby był negatywny w związku z czym zgon nie był związany z zakażeniem koronawirusem.
Wielkopolski Urząd Wojewódzki

W Wielkopolsce, uwzględniając wspomnianą korektę raportu, do tej pory odnotowano 3048 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 179 osób zmarło, a 2176 wyzdrowiało.

Nowe zakażenia:

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA