Dworzec Rataje gotowy na ponowne przyjęcie pasażerów

Autor: A. Karczewska fot./vid PIM
REKLAMA

Zakończyły się prace remontowe nawierzchni i peronów na dworcu autobusowym Rataje. Od przyszłego tygodnia powrócą tam autobusy i pasażerowie. Wkrótce rozpoczną się również prace związane z przebudową Ronda Rataje.

Remont dworca, a konkretniej jego nawierzchni i peronów to część inwestycji dotyczącej kompleksowej przebudowy Ronda Rataje. Użytkowanie dworca będzie teraz bezpieczniejsze i bardziej komfortowe zarówno dla pasażerów jak i kierowców autobusów. Perony zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wybudowano również nowy peron, co powinno pomóc w rozwiązaniu problemu "kolejek" oczekujących pojazdów.

Cały obiekt będzie również objęty monitoringiem.

Prace przy pierwszym etapie zakończyły się zgodnie z planem, w ostatnich dniach czerwca. Cały czas trwa jeszcze drugi etap, który obejmuje wykonanie nawierzchni na zjeździe z ul. Krzywoustego w stronę dworca oraz na wyjeździe z dworca w kierunku ul. św. Rocha.

Od poniedziałku część autobusów wróci już na teren dworca. Przez kilka miesięcy, na czas prac, wszystkie były skierowane na Franowo, gdzie pasażerowie musieli przesiadać się na tramwaje lub autobusy, by dotrzeć w rejon ratajskiego dworca.

W ramach prac na rondzie i przyległych ulicach planowana jest również budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych wokół dworca.

Jeszcze w okresie wakacyjnym rozpoczną się prace związane z przebudową samego ronda.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA