Wyremontują zniszczony chodnik na ul. Wodnej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

W środę rozpocznie się remont chodnika na ul. Wodnej, dzięki czemu jego użytkowanie będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Poprawi się również estetyka okolicy, co jest ważne nie tylko z uwagi na mieszkańców, ale także turystów, którzy zwiedzają staromiejskie ulice Poznania.

Obecnie nawierzchnię chodnika tworzą nierówne, zniszczone i połamane płytki chodnikowe. Sprawia to, że dla wielu użytkowników poruszanie się po niej wiąże się z problemami. Szczególnie trudne jest to dla osób starszych, niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi. Na nierównych płytkach łatwo także o potknięcie czy skręcenie kostki.

Sytuacja wkrótce się zmieni, ponieważ w środę, 8 lipca, rozpocznie się remont chodnika. Prace obejmą ścieżkę po wschodniej stronie ulicy,  Nawierzchnia zostanie wykonana z trzech rzędów ryflowanych płytek betonowych o wymiarach 35x25 cm obramowanych łupaną kostką granitową 9x11cm, która na plac budowy trafi z magazynu ZDM.  Dzięki temu, cały chodnik na ulicy będzie wykonany według jednolitego wzoru i z tych samych materiałów, zgodnie z pozwoleniem konserwatorskim.

Dzięki inwestycji poprawi się także estetyka okolicy, co jest szczególnie ważne, z uwagi na fakt, że chodnik znajduje się przy odnowionych kamienicach.

Remont to koszt ponad 53 tysięcy złotych. Prace mają zakończyć się 31 lipca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA