Poznań zachęca do udziału w wyborach. Osiedle z największą frekwencją może zyskać kilkadziesiąt nowych drzew

Autor: A. Karczewska fot. poglądowa/pixabay vid. UMP
REKLAMA

Miasto Poznań zachęca mieszkańców do udziału w niedzielnych wyborach i ogłasza nietypowy konkurs. Osiedle, które uzyska najwyższą frekwencję, zyska nowe drzewa - tyle, ile wyniesie odsetek wyborców, którzy oddadzą swój głos w niedzielę.

Były wozy strażackie, bilety na baseny, koncerty i inne zachęcające propozycje - samorządy, rząd i artyści przy okazji niemal każdych wyborów zachęcają Polaków do głosowania, a gdy samo odwołanie się do prawa obywatela nie działa, pojawiają się dodatkowe zachęty i obietnice.

Miasto Poznań postanowiło przyłączyć się do tej formy zachęcenia obywateli do oddania głosu w wyborach i oferuje… nasadzenia zieleni. Nowe drzewa pojawią się na tym osiedlu, na terenie którego odnotowana zostanie najwyższa frekwencja wyborcza podczas II tury wyborów prezydenckich, czyli w najbliższą niedzielę, 12 lipca.

Wśród roślin pojawiają się m.in. platan, dąb, lipa czy kasztanowiec czerwony, czyli gatunki, które dobrze radzą sobie w warunkach miejskich. Co ważne, Miasto oferuje także opiekę pielęgnacyjną przez pierwsze lata po posadzeniu. Same nasadzenia miałyby odbyć się jesienią, kiedy jest na to najlepszy czas.

To, ile drzew pojawi się na danym osiedlu zależeć będzie od samych wyborców. Zasady rywalizacji określają bowiem, że pojawi się tyle nowych drzew, ile wyniesie frekwencja na zwycięskim osiedlu.

W pierwszej turze wyborów Poznań uzyskał jedną z najwyższych frekwencji w kraju - wyniosła ona 72,85%. Miejskie władze mają nadzieję, że wynik ten będzie jeszcze wyższy w najbliższą niedzielę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA