Zmiany w Zoo Poznań. Można wchodzić bez maseczek i rękawiczek, ale ogród prosi o rozwagę i dystans

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Od dziś w Starym Zoo ponownie dostępny jest dla zwiedzających pawilon zwierząt zmiennocieplnych, co bardzo ucieszyło wielu poznaniaków. Od jutra zmiany zostaną wprowadzone także w Nowym Zoo. Zniesiony zostanie m.in. obowiązek noszenia środków ochrony osobistej podczas spaceru na terenie ogrodu.

Od dziś w Starym Zoo ponownie można odwiedzać m.in. krokodyla, kajmany oraz inne piękne i tajemnicze gady, płazy i ryby w pawilonie zwierząt zmiennocieplnych.

Od jutra zarówno w Starym jak i Nowym Zoo zniesionych zostanie również część restrykcji wprowadzonych w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zwiedzający nie będą musieli już stosować środków ochrony osobistej, czyli maseczek i rękawiczek podczas spacerów po ogrodach. Opiekunowie apelują jednak o zachowanie dystansu, nie tylko między ludźmi, ale także od zwierząt, które także mogą zakazić się koronawirusem od ludzi, a ten może być dla nich śmiertelny.

Zoo podkreśla, że ewentualne zakażenie pracownika lub opiekuna zwierząt, a tym samym wprowadzenie kwarantanny także wśród pozostałych członków załogi może być bardzo trudne dla zwierząt i spowoduje wiele problemów w codziennej opiece nad podopiecznymi.

Zwierzęta mają tylko nas, dlatego też zdrowie pracowników jest ważne, kwarantanny czy choroby to dla nas koniec świata. Pozostajemy w nadziei, że wszyscy będziemy się starać o wspólne bezpieczeństwo. Nie dotykamy zwierząt i nie zbliżamy się do nich bez maseczek!
Zoo Poznań

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA