Więcej zieleni na ul. Poplińskich. Wkrótce pojawi się kolejna

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Na ul. Poplińskich pojawia się coraz zieleni. Po wiosennych nasadzeniach drzew przyszedł czas na ozdobne trawy. Wkrótce podobne prace zostaną wykonane także po zachodniej stronie ulicy.

W ubiegłym roku przeprowadzono remont chodnika na ul. Poplińskich od strony ul. Dolna Wilda. Wymieniono nawierzchnię z płyt betonowych i kostki, a także odbrukowano część przestrzeni bezpośrednio przy jezdni, dzięki czemu powstało miejsce na nasadzenia zieleni.

Wiosną 2020 roku pojawiły się tam cztery nowe drzewa, natomiast teraz dołączyły do nich także kwiaty ozdobne. Prace sfinansowała Rada Osiedla Wilda ze środków będących w jej dyspozycji. Koszt to 16 tysięcy złotych, jednak z tej kwoty sfinansowano także nasadzenia ozdobnych traw w misach drzew na ul. Czarneckiego, w sąsiedztwie Powiatowego Urzędu Pracy i na ul. św. Jerzego.

To nie koniec prac na ul. Poplińskich. Jeszcze w pierwszej połowie lipca rozpoczną się prace związane z remontem chodnika po zachodniej stronie ulicy. Także i w tym przypadku, po zakończeniu robót remontowych, zostaną wykonane nasadzenia zieleni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA