"Lato z książką" w wersji na odległość

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nawet tradycyjne wydarzenia organizowane przez organizacje, ośrodki czy instytucje musiały zostać przeorganizowane tak, by odpowiadały normom sanitarnym związanymi z bezpieczeństwem epidemiologicznym. W nowej odsłonie funkcjonuje m.in. tegoroczna akcja „Lato z książka” organizowana przez Bibliotekę Raczyńskich, która zaprasza najmłodszych poznaniaków do zabawy.

Co roku bibliotekarze z Biblioteki Raczyńskich spotykali się w czasie wakacji letnich z małymi czytelnikami, by wspólnie poznawać literaturę, rozmawiać o przesłaniu w wielu książkach czy poznawać otaczający nas świat. Od lat akcja „Lato z książką” cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych, którzy dzięki spotkaniom poznają ciekawe sposoby na zainteresowanie swoich pociech książkami.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, akcja musiała zmienić swoją formułę. Podobnie jak wiele innych inicjatyw przeniosła się do świata wirtualnego.

Bibliotekarze z poznańskich filii Biblioteki przygotowują dla dzieci filmy, w których znajdują się m.in. prezentacje nawiązujące do tematu odkrywania przyrody oraz zadania plastyczne do wykonania w domu. Pojawiają się także opowieści i bajki oraz rekomendacje książkowe dla dzieci i dorosłych, którzy chcą czytać swoim pociechom.

Dwa razy w tygodniu przez całe wakacje odbywać się będą także braczytanki „wg. „Tajemniczego Ogrodu”. Bibliotekarze będą czytać interpretacje tej wyjątkowej książki, pobudzającej wyobraźnię najmłodszych.

Filmy publikowane są w kanałach Biblioteki Raczyńskich - na koncie Facebook, Instagram oraz YouTube.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA