12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej wznowiła szkolenia dla rekrutów. Wprowadzono nowy reżim sanitarny

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe WOT
REKLAMA

Po trzech miesiącach przerwy wznowiono szkolenia podstawowe w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. W weekend około 100 kandydatów rozpoczęło 16-dniowe szkolenie, po którym będzie mogło złożyć przysięgę i zasilić bataliony w Śremie, Lesznie i Skwierzynie. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, szkolenie będzie się odbywać przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce, żołnierze WOT są zaangażowani w pomoc związaną z zabezpieczeniem obywateli. Pomagali m.in. w rozładunku i dystrybucji środków ochrony osobistej i dezynfekcji, przekazywaniu darów dla placówek medycznych czy przy organizacji Mobilnych Punktów Poboru Wymazów do testów na obecność koronawirusa.

Z uwagi na złagodzenie i znoszenie części restrykcji, podjęto decyzję o wznowieniu 16-dniowych szkoleń podstawowych. W weekend na terenie 151blp w Skwierzynie rozpoczęło się szkolenie prawie 100 kandydatów, którzy chcą dołączyć do 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przez najbliższe ponad dwa tygodnie kandydaci będą codziennie przechodzić kilkunastogodzinny trening wojskowy, w tym m.in. dotyczący posługiwania się bronią, topografii, taktyki czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatni dzień to tzw. „Pętla taktyczna”, w czasie której zaprezentują to, czego się nauczyli. Na koniec, 19 lipca, odbędzie się przysięga, po której nowi żołnierze będą mogli zasilić batalion lekkiej piechoty w Skwierzynie, Śremie i Lesznie.

Szkolenie odbywa się w nowym reżimie sanitarnym wynikającym z sytuacji epidemiologicznej w kraju. Rekruci trenują w mniejszych grupach. Do każdej z nich przydzielono stałych instruktorów. Nie będzie także kontaktu grup na zajęciach, w czasie posiłków, podczas transportu czy w czasie zakwaterowania. Przed każdymi zajęciami przeprowadzany będzie wywiad stanu zdrowia uczestników. Wszyscy zostali także wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA