Strażacy zbierają nakrętki, by pomóc dzieciom. Metalowe serce stanęło przed remizą

Autor: A. Karczewska fot. OSP Głuszyna
REKLAMA

Przed remizą OSP Poznań-Głuszyna od kilku dni można zobaczyć czerwony pojemnik w kształcie serca, do któego można wrzucać plastikowe nakrętki. To inicjatywa, która ma na celu pomoc chorym dzieciom.

Strażacy z OSP Poznań-Głuszyna nie po raz pierwszy włączają się w pomoc innym. Tym razem chcieli wesprzeć zbiórkę plastikowych nakrętek, które są zbierane na rzecz chorych. Po wielu negocjacjach i przygotowaniach jeszcze przed weekendem na terenie przed remizą stanął czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca. Został wykonany przez firmę Mag-Metal z Piły.

W zaledwie kilka dni pojemnik zaczął napełniać się w ekspresowym tempie. Obecnie nakrętki zbierane są na rzecz 15-letniej Gabrysi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym oraz niedowładem kończyn dolnych. Nastolatka porusza się na wózku inwalidzkim, jednak nie utraciła wiary ducha i sportowej walki - jeździ na rowerze, nartach i gra w koszykówkę. Leczenie i rehabilitacja są jednak jej codziennością, która wymaga dużego nakładu pieniędzy. Nakrętki mają w choć pewnym stopniu pomóc sfinansować rehabilitację.

Akcja "Nakręceni do pomagania" będzie trwać cały czas. Zbiórki będą odbywać się na rzecz różnych osób, głównie dzieci.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA