Pożar przy Wartostradzie. Powodem prawdpodobnie popiół z grilla

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Jacek Jaśkowiak FB
REKLAMA

W wyznaczonych miejscach na terenach nadwarciańskich dopuszczone jest grillowanie. By zachować porządek i bezpieczeństwo pożarowe, Miasto ustawiło specjalne pojemniki na popiół, by nie wyrzucać go w miejsca, w których mógłby doprowadzić do wybuchu pożaru. Jak się okazuje, nie wszyscy korzystają z takiego rozwiązania, co ostatnio skutkowało pożarem.

"Wartostrada - prawdopodobnie ktoś wrzucił do plastikowego pojemnika popiół z grilla. Efekt na zdjęciu. " - napisał na swoim profilu Facebook prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, dodając zdjęcie płonącego terenu tuż przy ścieżce pieszo-rowerowej.

Plastikowy pojemnik spłonął, a trawa w miejscu pojawienia się ognia jest spalona. Do ugaszenia ognia konieczna była interwencja straży pożarnej. Wszystko to prawdopodobnie przez brakrozsądku ze strony grillujących na terenach nadwarciańskich.

Jak podkreśla prezydent Poznania, Miasto wydając zgodę na grillowanie nad Wartą ustawiło specjalne pojemniki na popiół, by uniknąć tego typu sytuacji. Ostatni pożar miał miejsce zaledwie kilka metrów od takiego pojemnika.

Jacek Jaśkowiak apeluje o rozsądek podczas wypoczynku nad Wartą, zwracając uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa jak i straty, nie tylko finansowe, jakie wiążą się z pożarami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA