Na Strzeszynie powstanie nowy zespół szkolno-przedszkolny

Autor: A. Karczewska fot. pixabay mapa PIM
REKLAMA

Na poznańskim Strzeszynie od kilku lat widać coraz większy wzrost liczby mieszkańców, w tym przede wszystkim rodzin z dziećmi. Sprawia to, że konieczne jest zadbanie o odpowiednią opiekę i dostęp do placówek oświatowych dla najmłodszych poznaniaków. Wkrótce powstanie tam nowy zespół szkolno-przedszkolny, który ma zapewnić opiekę nad dziećmi w rejonie ich zamieszkania.

Rozwijający się i rozbudowujący się Strzeszyn potrzebuje nowych miejsc, w których najmłodsi mieszkańcy będą mogli się uczyć i bawić blisko swojego miejsca zamieszkania. Właśnie dlatego konieczna jest budowa nowych placówek oświatowych.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na projekt budowy nowego zespołu szkolno-przedszkolnego z bazą sportową oraz odpowiednim układem drogowym wokół inwestycji.

Obiekt ma pomieścić 40 oddziałów szkolnych i 10 przedszkolnych. Znajdzie się tam także odpowiednie zaplecze sportowe do zajęć z aktywności fizycznej. Całość musi mieć także odpowiednio przygotowany i bezpieczny układ drogowy wokół obiektu.

Placówka ma powstać na działce w rejonie ul. Rostworowskiego i Karskiego.

Wybrany w przetargu wykonawca, poza projektem gmachu budynku i układu dróg dojazdowych, będzie musiał wykonać także projekt sieci wodno-kanalizacyjnej.

Roboty budowlane mają ruszyć za dwa lata, a pierwsze dzieci przekroczą próg nowej placówki w 2024 roku.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA