Powstanie nowy most nad Wartą w Rogalinku w ciągu DW431

Autor: A. Karczewska fot. WZDW w Poznaniu
REKLAMA

Za dwa lata ma być gotowy nowy most przez Wartę w Rogalinku, wraz z dojazdami w ciągu DW431. Obecny obiekt, który jest już mocno zniszczony, a przede wszystkim nie odpowiada potrzebom tej trasy, zostanie wyburzony.

Inwestycja jest bardzo ważna nie tylko dla okolicznych mieszkańców. Most znajduje się także w ciągu DW431, z której korzysta wielu mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego.

Nowy, pięcioprzęsłowy most powstanie po północnej stronie starej przeprawy. Będzie miał długość ponad 315 metrów i jezdnię o szerokości 7 metrów. Powstaną tam dwa ciągi pieszo-rowerowe i kanalizację deszczową. W ramach inwestycji zostaną także przebudowane sieci: telekomunikacyjna oraz gazowa.

Stary most zostanie wyburzony po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

Inwestycja jest warta ponad 63 miliony złotych, z czego prawie 52 miliony złotych wyniesie dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Wykonawca (Skanska SA) dziś przejął plac budowy. Inwestycja rozpocznie się na wysokości ulicy Niwka Stara (okolice oczyszczalni ścieków), a jej koniec został wyznaczony na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 431 z ulicami Północną i Wodną, które również zostaną przebudowane.

Prace mają zakończyć się do 30 października 2022 roku, jednak kierowcy na DW431 będą mogli skorzystać z mostu już w kwietniu 2022 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA