Czy mieszkańcy muszą wymienić identyfikatory po zmianach sektorów w Strefie Płatnego Parkowania?

Autor: Codzienny Poznań AK fot./mapa ZDM
REKLAMA

Od środy w Poznaniu funkcjonuje nowy podział na sektory Strefy Płatnego Parkowania. Dzięki temu mieszkańcy posiadający identyfikatory mają więcej możliwości zaparkowania w okolicy. ZDM wyjaśnia wątpliwości, jakie pojawiły się w związku z oznaczeniami na identyfikatorach.

Nowy podział był konsultowany z mieszkańcami i osiedlowymi radnymi, w związku z głosami samych poznaniaków korzystających z identyfikatorów pozwalających im na parkowanie na terenie objętym Strefą Płatnego Parkowania.

Obecnie istnieją trzy sektory - C, J i Ł. Centrum to strefa dla mieszkańców budynków w Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania Centrum. To wcześniejsze sektory 1, 2, 3, 4, 5. Drugi „J” dla Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania Jeżyce i Strefy Płatnego Parkowania na Jeżycach (wcześniejsze sektory o numerach 6, 7). Trzeci to „Ł” to część Łazarza na której znajduje się SPP, czyli teren wokół Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Część mieszkańców czuła się zdezorientowana, czy konieczne jest ubieganie się o nowy identyfikator. ZDM wyjaśnia, że zakupione przed 1 lipca identyfikatory są ważne i nie ma potrzeby ich wymiany nawet, jeśli widnieje na nich inne oznaczenie sektorów.

Na podstawie ważnych identyfikatorów mieszkańcy mogą parkować, w zależności od miejsca zameldowania, w całym sektorze C, J lub Ł, czyli na większym obszarze niż było to wcześniej możliwe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA