Z powodu COVID-19 zmarł kolejny mieszkaniec Wielkopolski. Odnotowano 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Z powodu COVID-19 zmarł kolejny mieszkaniec Wielkopolski. Na terenie województwa potwierdzono również 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

W poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł 76-letni mężczyzna z powiatu leszczyńskiego.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 28 nowych przypadkach, jednak Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o 31 przypadkach. Różnica wynika ze zmian korygujących wprowadzonych przez PSSE Poznań - Ministerstwo w takich sytuacjach "odejmuje" zmiany podając niższą liczbę nowych przypadków zakażeń.

W związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono 3 zmiany korygujące z uwagi na miejsce narażenia SARS-CoV-2:

- usunięto przypadek dotyczący 42-letniej kobiety z powiatu poznańskiego (pozycja 19 raportu z 22 czerwca) z uwagi na fakt, iż osoba ta wykazana została we wcześniejszym komunikacie przez PSSE w Koszalinie zgodnie z miejscem wystąpienia pierwszych objawów choroby

- usunięto przypadek dotyczący dziecka z Poznania (pozycja 3 raportu z 25 czerwca) z uwagi na fakt, iż osoba ta wykazana została we wcześniejszym komunikacie przez PSSE w Koszalinie zgodnie z miejscem wystąpienia pierwszych objawów choroby

- usunięto przypadek dotyczący 41-letniego mężczyzny z Poznania (pozycja 6 raportu z 25 czerwca) z uwagi na fakt, iż osoba ta wykazana została we wcześniejszym komunikacie przez PSSE w Koszalinie zgodnie z miejscem wystąpienia pierwszych objawów choroby

To rodzina z Poznania, która zakaziła się koronawirusem nad morzem.

 W Wielkopolsce, uwzględniając wspomnianą korektę raportu, do tej pory odnotowano 2804 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 177 osób zmarło, a 2066 wyzdrowiało.

Nowe zakażenia:

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA