Poznań wysoko w rankingu europejskich miast przyjaznych biznesowych

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Miasto Poznań zostało wysoko ocenione w prestiżowym rankingu miast przyjaznych biznesowi przygotowanym przez portal Emerging Europe. Stolicę Wielkopolski sklasyfikowano m.in. na trzeciej pozycji w kategorii „Wsparcie władz lokalnych” (ang. „Local authority support”). W trzech kategoriach Poznań zajął miejsca w pierwszej 10. rankingu.

W rankingu ocenianych było 75 tzw. „wschodzących miast z regionów europejskich”. Opinie przygotowywane są przez ekspertów ds. lokalizacji i doradców ds. bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Wskazywano miasta, które są najbardziej przyjazne biznesowi.

Najlepiej Miasto Poznań wypadło w kategorii „Local authority support”, czyli „wsparcie władz lokalnych”, w której zajęło 3. miejsce. Eksperci docenili działania i wsparcie lokalnych władz dla pozyskiwania nowych inwestycji i budowania warunków do rozwoju biznesu. Zauważono m.in. istnienie jednostki odpowiedzialnej za kontakt ze środowiskiem biznesowym w strukturach miejskich, dzięki której inwestorzy wiedzą do kogo należy się zwrócić.

Wysoką pozycję, bo tuż za podium, czyli na 4. miejscu Poznań zajął także w kategorii „Smart city development”, a więc „rozwój miast inteligentnych”. Co ważne, stolica Wielkopolski wypadła w tej kategorii najlepiej ze wszystkich polskich miast.

Z kolei 6. pozycję Poznań zajął w kategorii „quality of life”, czyli „jakość życia”.

W rankingu znalazły się również inne polskie miasta - Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Warszawa i Wrocław.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA