Kolejne wysokie krawężniki w mieście zlikwidowane

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Kolejne przejścia dla pieszych w Poznaniu stały się bardziej przyjazne, a zarazem bezpieczniejsze dla pieszych. Na siedmiu piątkowskich przejściach zlikwidowano wysokie krawężniki, które sprawiały wiele problemów osobom starszym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich czy z wózkami dziecięcymi.

Bariery architektoniczne potrafią skutecznie utrudnić poruszanie się po mieście wielu osobom. Od lat prowadzone są działania mające na celu likwidację tego problemu. Przy budowie czy remontach chodników, ulic czy przejść dla pieszych stosuje się łagodne zejście, bez wysokich krawężników. Systematycznie także usuwane są tego typu przeszkody na istniejących przejściach.

W ostatnim czasie zlikwidowano krawężniki na siedmiu przejściach dla pieszych na terenie Piątkowa. Cztery z nich dotyczą ul. Wojciechowskiego, na skrzyżowaniu z ul. Suszki, w rejonie centrum samochodowego i na skrzyżowaniu z ul. Tomaszewskiego.

Krawężniki obniżono także na ul. Wiechowicza, przy przejściach po północnej stronie tej ulicy, w rejonie zjazdów na os. Bolesława Śmiałego 11.

Prace to koszt 122 tysięcy złotych. Dzięki nim piesi zyskali wygodniejsze i bezpieczniejsze warunki do poruszania się. Wszystkie lokalizacje, w których wykonano remonty zostały uzgodnione z Radą Osiedla Piątkowo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA