Zmieniona organizacja ruchu w rejonie ul. Półwiejskiej, Kościuszki, Królowej Jadwigi i Krakowskiej

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Od dziś obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w rejonie ul. Półwiejskiej, Kościuszki, Królowej Jadwigi i Krakowskiej. Ma to związek z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie drogi rowerowej, która połączy Wildę z centrum miasta.

Rozpoczynające się dziś prace obejmują ostatni odcinek trasy, która powstaje od wysokości Parku Jana Pawła II do ul. Półwiejskiej. Fragment powstaje wzdłuż ul. Półwiejskiej, pomiędzy ul. Królowej Jadwigi i ul. Krakowską.

Od dziś kierowcy nie mogą skręcić bezpośrednio z ul. Kościuszki w ul. Półwiejską - muszą korzystać z objazdu prowadzącego przez ul. Krakowską, Karmelicką i Królowej Jadwigi.

Na ul. Kościuszki i Krakowskiej, bezpośrednio przy skrzyżowaniu z ul. Półwiejską, do dyspozycji kierowców jest tylko jeden pas ruchu, służący do jazdy na wprost.

Na ul. Półwiejskiej funkcjonują dwa pasy ruchu w kierunku ul. Królowej Jadwigi, dedykowane osobom wyjeżdzającym z parkingu podziemnego, zlokalizowanego pod wieżowcem na placu Andersa. Zewnętrzny służy do skrętu w prawo, natomiast wewnętrzny do jazdy we wszystkich kierunkach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA