Ponad 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce, w tym 4 u dzieci z Poznania (Aktualizacja)

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w dzisiejszym raporcie, w Wielkopolsce badania laboratoryjne potwierdziły aż 107 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie przekazał szczegółowych informacji dotyczących nowych zakażeń. Gdy taka informacja się pojawi, artykuł zostanie zaktualizowany.

AKTUALIZACJA (11:09):

Wielkopolski Urząd Wojewódzki przekazał informacje dotyczące nowych zakażeń. Jak się okazuje, część osób to mieszkańcy sąsiednich województw - są to pracownicy fabryki mebli w powiecie kępińskim, w której w maju zlokalizowano ognisko koronawirusa.

" W dzisiejszym raporcie w województwie wielkopolskim dodano 81 przypadków zachorowań z ogniska w fabryce z powiatu kępińskiego, które wystąpiły w maju. Wyżej wymienione zachorowania dotyczą osób zamieszkujących województwo łódzkie. Zostały one objęte nadzorem przez Państwową Inspekcję Sanitarną w woj. łódzkim (nałożenie kwarantanny, izolacja), jednakże liczbowo nie zostały wcześniej wykazane przez WSSE w Łodzi zgodnie ze swoim miejscem zamieszkania. W drodze dochodzenia epidemiologicznego ustalono, iż zachorowania z ogniska fabryki będą wykazywane do ogólnych statystyk zachorowań COVID-19 przez województwo wielkopolskie. Pozostałe 26 osób wykazane w raporcie nie są związane z ogniskiem fabryki w powiecie kępińskim."
Wielkopolski Urząd Wojewódzki

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2776 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 176 osób zmarło, a 2016 wyzdrowiało.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA