Od dziś funkcjonuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Jeżyce

Autor: Codzienny Poznań AK fot./grafiki: ZDM Poznań
REKLAMA

Od dziś rozpoczyna funkcjonowanie Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Jeżyce. Zmieniły się m.in. wysokość opłat za parkowanie, godziny płatnego postoju oraz podział na sektory.

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje na części Jeżyc, na obszarze od ul. Roosevelta do ul. Polnej włącznie oraz między ul. Dąbrowskiego a torami kolejowymi, wzdłuż ul. Kościelnej wraz z ul. św. Floriana.

Pierwsza godzina postoju w Śródmiejskiej Strefie kosztuje 5 złotych, druga 6 złotych, trzecia 6,90zł, a każda kolejna 5 zł. Zmieniły się także godziny funkcjonowania Strefy i teraz będzie ona działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty od 8:00 do 18:00.

Zmiany oznaczają, że od dziś obowiązuje również uproszczony podział Strefy Płatnego Parkowania oraz Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, który obejmuje trzy sektory: Centrum (Stare Miasto), Jeżyce (teren całego osiedla) oraz Łazarz (okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich). Dzięki temu osiadacze identyfikatorów mieszkańca strefy będą mogli parkować na większym obszarze.

Zmiany zostały przyjęte przez miejskich radnych w połowie maja 2020 roku. Było to możliwe po wejściu w życie nowelizacji ustawy o drogach publicznych, która umożliwiła urealnienie stawek za postój pojazdów w strefach oraz wprowadzenie obowiązywania opłat także w weekendy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA