Mobilny punkt Test & Go w fabryce koło Turku. Od poniedziałku dostępny dla pozostałych mieszkańców

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe WOT
REKLAMA

Od wczoraj na terenie jednej z firm w Malanowie w powiecie tureckim działa Mobilny Punkt Poboru Wymazów TEST & GO do badań na obecność koronawirusa. Tylko pierwszego dnia wykonano ponad tysiąc wymazów u pracowników. Za kilka dni punkt zostanie udostępniony pozostałym, dzięki czemu przebadać będą mogli się wszyscy chętni mieszkańcy Malanowa, Turku i okolicznych miejscowości.

To już kolejne miasto w Wielkopolsce, w którym otwarto Mobilny Punkt Test & Go. Za każdym razem nowa lokalizacja wskazywana jest przez wojewodę wielkopolskiego, który kieruje się przede wszystkim aktualną sytuacją w powiecie czy danej miejscowości, reagując głównie na wzrosty zakażeń.

W ostatnim czasie zakażenia potwierdzono u pracowników jednej z dużych fabryk w Malanowie niedaleko Turku, dlatego od wczoraj działa tam mobilne centrum wymazowe. Do 3 lipca wymazy pobierane są od pracowników firmy, z kolei od poniedziałku, 6 lipca do 8 lipca poddać się badaniu będą mogli wszyscy zainteresowani mieszkańcy Turku, Malanowa i okolicznych miejscowości w powiecie tureckim i ościennych. Będzie to możliwe po wcześniejszej rejestracji w sanepidzie.

Tylko pierwszego dnia funkcjonowania Punktu wykonano 1160 wymazów.

Mobilne centrum badań zostało podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z samochodów). 

Mobilne centrum wymazowe zlokalizowane jest na parkingu przed zakładem Sun Garden w Malanowie przy ulicy Tureckiej 36. Centrum będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00, a w środę 8 lipca do godz. 14:00.  

Testy są bezpłatne. Osoby zainteresowane powinny wcześniej zarejestrować się telefonicznie u pracownika sanepidu pod numerem 61 65 68 075.

Cała procedura pobrania wymazów trwa około 10-15 minut. Wyniki dostępne są dla badanych osób w internecie po wpisaniu odpowiedniego kodu otrzymanego podczas pobierania próby. W przypadku wyniku pozytywnego, z osobą zakazoną skontaktuje się także sanepid.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA