Droga rowerowa na ul. Zwierzynieckiej - trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu

Autor: A. Karczewska wizualizacje: ZDM
REKLAMA

Jeszcze tylko przez tydzień trwać będą konsultacje społeczne dotyczącej rozbudowy ul. Zwierzynieckiej o dwukierunkową drogę rowerową. Trasa ma powstać na odcinku od Ronda Kaponiera do ul. Gajowej.

Projekt to efekt postulatów mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę budowy trasy po północnej stronie ul. Zwierzynieckiej wraz z przejazdem przez północny wlot Ronda Kaponiera. Apelowano o to już w czasie wprowadzania zmian w organizacji ruchu na Rondzie Kaponiera w ubiegłym roku. Wówczas podjęto decyzję o przeniesieniu pasu dla rowerów na moście Uniwersyteckim poza jezdnię i utworzeniu śluzy dla rowerów na wlocie ronda od strony ul. św. Marcin.

Był to dopiero początek większych zmian zmierzających do utworzenia drogi dla jednośladów na ul. Zwierzynieckiej. Planowana inwestycja to również element kolejnego etapu Projektu Centrum.

Zgodnie z planowaną koncepcją, do istniejącej drogi rowerowej na Rondzie Kaponiera ma powstać połączenie przejazdem przez północny wlot ul. Roosevelta.

Rowerzyści jadący z ul. Św. Marcin w kierunku Jeżyc ominą z prawej strony wejście do przejścia podziemnego, a następnie pokonają obie jezdnie wraz z torowiskiem tramwajowym.  Zlikwidowany będzie obecnie istniejący pas dla rowerów po północnej stronie ronda.

Dwukierunkowa droga rowerowa na ul. Zwierzynieckiej ma powstać od ronda do ul. Gajowej. Co ważne, planowana jest poza jezdnią.

Przed skrzyżowaniem z ul. Gajową trasa ma mieć rozwidlenie. Lewa „gałąź” poprowadzi na drugą stronę ul. Zwierzynieckiej i połączy się z południowym wlotem skrzyżowania, natomiast prawa zostanie połączona z wlotem północnym.

Zgodnie z koncepcją, w miejscu obecnie istniejącego pasu dla rowerów posadzona zostanie zieleń - na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Gajowej projekt przewiduje nasadzenia drzew, zieleń niską oraz małą architekturę.

ZDM zbiera opinie i uwagi do planowanej inwestycji do 8 lipca. Można je przesyłać mailem na adres zwierzyniecka@zdm.poznan.pl lub pocztą tradycyjną do siedziby Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu przy ul. Wilczak 17.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA