W Wielkopolsce wykonano ponad 150 tysięcy testów na koronawirusa. Ponad 120 osób nadal jest hospitalizowanych

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Do tej pory w Wielkopolsce wykonano łącznie ponad 150 tysięcy testów. Zakażenie potwierdzono u ponad 2600 osób.

Jak wynika z najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia, do 29 czerwca 2020 roku w Wielkopolsce wykonano 150 721 testów na koronawirusa. Co ważne, nie oznacza to przebadania tylu osób, ponieważ testy są wykonywane kilkukrotnie u niemal każdej badanej osoby. Są to sytuacje, gdy np. trzeba potwierdzić zakażenie, bo pierwszy wynik nie jest jednoznaczny lub gdy sprawdzane jest czy chory nadal jest zakażony czy pokonał chorobę - by uznać osobę za wyzdrowiałą trzeba dwukrotnie uzyskać wynik negatywny na obecność koronawirusa, w testach wykonanych w odstępie 2 tygodni.

Wynik Wielkopolski nadal jednak jest imponujący na tle pozostałych województw. Najwięcej do tej pory wykonano w województwie mazowieckim - 368 593 testy. Wielkopolska znalazła się na drugim miejscu pod względem wykonywanych testów. Tuż za nią jest Śląsk z 148 096 testami.

W Wielkopolsce do 29 czerwca odnotowano 2643 przypadki zakażenia Sars-CoV-2. Aż 175 osób zmarło, a 1972 uznano za wyzdrowiałe.

Obecnie hospitalizowanych na terenie województwa z powodu COVID-19 jest 121 osób, w tym także dzieci. Z kolei 3875 osób jest w kwarantannie lub izolacji. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 133 osoby.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA