W środę początek prac przy ostatnim odcinku drogi rowerowej łączącej Wildę z centrum miasta. Zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Kościuszki, Półwiejskiej i Krakowskiej

Autor: A. Karczewska fot. pixabay grafiki: PIM
REKLAMA

W środę rozpocznie się budowa kolejnego, a zarazem ostatniego fragmentu nowej drogi rowerowej, która zapewni dogodny dojazd z Wildy do centrum miasta. W związku z rozpoczęciem prac, zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Półwiejskiej i Krakowskiej.

Ostatni odcinek będzie miał około 70 metrów długości łącząc ul. Królowej Jadwigi z Krakowską. Droga będzie szeroka na dwa metry.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, czasowa organizacja ruchu zakłada brak możliwości skrętu z ul. Kościuszki w ul. Półwiejską, a kierowcy będą prowadzeni objazdem przez ul. Krakowską, Karmelicką i Królowej Jadwigi.

Na ul. Kościuszki i Krakowskiej, bezpośrednio przy skrzyżowaniu z ul. Półwiejską, kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu do jazdy na wprost. Na ul. Półwiejskiej funkcjonować będą natomiast dwa pasy ruchu w kierunku ul. Królowej Jadwigi, dedykowane osobom wyjeżdzającym z parkingu podziemnego, zlokalizowanego pod wieżowcem na placu Andersa. Zewnętrzny służył będzie wyłącznie do skrętu w prawo, a wewnętrzny do jazdy we wszystkich kierunkach. Mimo prowadzonych robót ruch pieszych na ul. Półwiejskiej będzie możliwy zabezpieczonym chodnikiem i przejściem dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Przejście dla pieszych przez ul. Kościuszki na wysokości Starego Browaru w związku z zaplanowanymi pracami zostanie nieznacznie przesunięte.  

Obecnie, prace związane z budową nowej drogi rowerowej najbardziej zaawansowane są na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Spychalskiego, gdzie trwają prace brukarskie w rejonie zatok postojowych. Zamontowano tam już słupy oświetleniowe. Z kolei na odcinku od ul. Spychalskiego do ul. Górna Wilda trwają roboty rozbiórkowe oraz prace związane z podziemnymi instalacjami. Rozpoczęto już także montowanie nowych krawężników.

Nowa droga rowerowa powstaje od wysokości Parku Jana Pawła II do ul. Krakowskiej, dzięki czemu rowerzyści zyskają bezpieczny i wygodny dojazd z Wildy do centrum miasta.

Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej. Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA