Rewitalizacja Parku Drwęskich wchodzi w końcową fazę

Autor: A. Karczewska fot. ZZM
REKLAMA

Prace związane z rewaloryzacją Parku Drwęskich wchodzą w końcowy etap. Dzięki inwestycji zmienia się wygląd parku i jego charakter. Ponowne otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku.

Park Drwęskich przechodzi gruntowną metamorfozę. Ma być nie tylko odnowiony, ale także bardziej uporządkowany i zabezpieczony m.in. z uwagi na swoje położenie i dawne elementy obmurowania.

Zakończono już prace ziemne i wytyczono, a w większości miejsc wybudowano już nowe alejki. Wysiano także nową trawę, pod którą wcześniej przygotowano odpowiednie podłoże.

Dotychczas wykonane prace ukazują już nowy kształt parku. Do zrobienia pozostały jeszcze prace wykończeniowe przy małej architekturze, a także montaż ławek i koszy na śmieci. Zarząd Zieleni Miejskiej czeka także na nowe urządzenia zabawowe, które również pojawią się w parku.

Modernizacja ma zakończyć się pod koniec listopada i wtedy park znów będzie mógł zostać otwarty. Nie wiadomo jednak, czy ograniczenia i utrudnienia wprowadzone w związku z pandemią będą miały wpływ na terminowe zakończenie prac.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA