Wyremontują chodnik na ul. Różanej. Prace rozpoczną się we wtorek

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Piesi na ul. Różanej na poznańskiej Wildzie wkrótce będą mieli do swojej dyspozycji nowy, wygodny i bezpieczniejszy chodnik. We wtorek rozpoczną się tam prace remontowe.

Prace obejmą odcinek od ul. Górna Wilda do ul. Spadzistej po zachodniej stronie ulicy Różanej. Obecnie są tam mocno zniszczone, popękane i nierówne płytki, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim wpływają na komfort i bezpieczeństwo poruszania się po nich. Wystające i nierówne elementy sprawiają także duże trudności dla osób mających problemy z poruszaniem się i z wózkami dziecięcymi.

We wtorek rozpocznie się remont, w ramach którego ułożone zostaną nowe płyty chodnikowe 50cm x 50cm. Przy krawężniku, w miejscu parkowania samochodów, a także przy elewacjach wykorzystana zostanie kostka betonowa.

W pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych wkrótce pojawią się także słupki uniemożliwiające parkowanie. Ma to związek z planowanym wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie.

Remont chodnika to koszt 66 tysięcy złotych, który zostanie pokryty ze środków Rady Osiedla Wilda. Prace mają potrwać do 17 lipca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA