Wyniki z większości komisji: W Poznaniu zdecydowanie wygrał Trzaskowski, w Wielkopolsce na prowadzeniu Duda

Autor: A. Karczewska fot. x-news archiwum
REKLAMA

Według najnowszych danych PKW, po przeliczeniu 80% głosów w Poznaniu głosowanie we wczorajszych wyborach prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski, a na drugim miejscu uplasował się Andrzej Duda. Wiele wskazuje jednak na to, że w Wielkopolsce tendencja jest odwrotna.

Po podliczeniu głosów z 80% komisji wyborczych w Poznaniu Rafał Trzaskowski otrzymał 47,27% głosów. Urzędujący prezydent, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z o połowę mniejszym poparciem - 23,41%.

Według sondaży w całej Wielkopolsce więcej głosów uzyskał jednak Andrzej Duda (34,6%). Po przeliczeniu głosów z ponad 91% komisji wyborczych, Andrzeja Dudę poparło 38,86% wyborców, a Rafała Trzaskowskiego 32,92%. Za nimi uplasował się Szymon Hołownia (16,54%), Krzysztof Bosak (6,03%) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (2,57%). Pozostali kandydaci nie przekroczyli progu 2,5%.

Wyrównaną walkę potwierdzają cząstkowe wyniki wyborów w poszczególnych powiatach. W Kaliszu Rafał Trzaskowski uzyskał (po przeliczeniu ok. 80% głosów) 40,26% głosów, podczas gdy na popieranego przez PiS kandydata głosowało 34,72% wyborców. Odwrotnie było w Koninie - tam Andrzej Duda na razie wygrywał z kandydatem Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 41,46% do 34,02%.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA