Wiadomo kto wybuduje ul. Tarnobrzeską

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę budowy ul. Tarnobrzeskiej  na odcinku od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej. Po wyborze rozpoczęła procedura zmierzającą do podpisania umowy z wybranym podmiotem.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca wybuduje drogę o nawierzchni bitumicznej, o szerokości 5,5 metra, szeroki chodnik po obu stronach jezdni, krawężniki oraz brukowane zjazdy do posesji. Ulica będzie miała odwodnienie i nowe oświetlenie.

Dla bezpieczeństwa uczestników ruchu na budowanym odcinku powstaną dwa progi zwalniające. Nowy układ komunikacyjny w tym rejonie będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na realizację całości inwestycji wybrany podmiot będzie miał maksymalnie 170 dni od podpisania umowy
–Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Obecnie ulica Tarnobrzeska tylko w części ma będącą w złym stanie nawierzchnię bitumiczną. Na pozostałym odcinku jest drogą gruntową. Położony po jednej z jej stron chodnik z płyt betonowych jest spękany i pokruszony. Brakuje odwodnienia pasa drogowego. Zaplanowana inwestycja ma tę sytuację zmienić i poprawić komfort oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu.

W przetargu za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez IZBRUK Maciej Rybicki Zakład Ogolnobudowlany.

__

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 28 czerwca 2020 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA