Prace przy modernizacji kompleksu sportowego na Golęcinie weszły w ostatni etap

Autor: A. Karczewska fot/vid PIM
REKLAMA

Inwestycja związana z modernizacją kompleksu sportowego na pzonańskim Golęcinie otrzymała dotację z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, która wyniesie kilkaset tysięcy złotych. Obecnie na terenie kompleksu prowadzone są intensywne prace zarówno na stadionie głównym jak i rozgrzewkowym.

Prace na głównym stadionie rozpoczęły się w polowie marca. Obecnie trwa układanie trzeciej warstwy nawierzchni oraz przygotowania do montażu sztucznej trawy wokół bieżni. Dopiero potem malowane będą potrzebne linie.

W ramach prac wykonany zostanie rozbieg do rzutu oszczepem, dwóch skoczni do skoku wzwyż w zakolu południowym oraz rzutni do rzutu dyskiem/młotem. Na nowo zostanie zagospodarowana także okoliczna zieleń.

Dzięki poprawie warunków dla zawodników, stadion lekkoatletyczny będzie mógł być gospodarzem imprez sportowych wyższej rangi.

By było to możliwe konieczne jest jednak także powstanie stadionu rozgrzewkowego. Trwają prace przy budowie boiska piłkarskiego wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną. Obiekt powstaje na dotąd niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską a stadionem głównym.

Poza boiskiem do piłki nożnej użytkownicy będą mieli do swojej dyspozycji także infrastrukturę do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą. Aktualnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu, przygotowania do układania nawierzchni poliuretanowej i montowane są również urządzenia sportowe.

Zarówno nowe boisko jak i wymieniana nawierzchnia będą spełniać normy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

Inwestycja otrzymała wsparcie w postaci dotacji z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego na wymianę nawierzchni na głównym stadionie. Na podstawie podpisanej umowy na ten cel zostanie przekazanych 400 tysięcy złotych.

__

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 28 czerwca 2020 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA