Bieg Czerwca '56 w tym roku w nietypowej formie

Autor: Redakcja: AJ Urząd MIasta Poznania fot. materiały prasowe
REKLAMA

W najbliższą niedzielę hołd ofiarom Czerwca '56 oddadzą także biegacze. Tegoroczna edycja imprezy będzie jednak różnić się od pozostałych. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną Bieg Czerwca '56 zaplanowano wirtualnie. Oznacza to, że każdy z uczestników pokona wymagane 10 km na własną rękę. Tak jak w poprzednich edycjach zawodnicy otrzymają jednak medale i koszulki. 

Z uwagi na pandemię koronawirusa III edycja biegu pamięci Lotto Poznański Czerwiec '56 została przeniesiona na rok 2021. Organizator biegu otrzymał jednak dziesiątki wiadomości od  zawodników, którzy - mimo wszystko - chcieli pobiec w tym roku indywidualnie, nie rezygnując z wirtualnego elementu rywalizacji. W ten sposób w Poznaniu odbędzie się pierwszy duży wirtualny bieg - Lotto Poznański Czerwiec '56. Część wpisowego trafi bezpośrednio do kombatantów, którzy otrzymają środki ochrony osobistej i żywność. Zapisywać się można na stronie www.biegczerwca56.pl.

Można powiedzieć, że to wspólna inicjatywa - tak zawodników, jak i nasza - organizatorów. To oni naciskali nas, żebyśmy zorganizowali zawody w wirtualnej formule. Drogę utorował także PKO Białystok Półmaraton, w którego wirtualnej odsłonie wystartowało parę tysięcy biegaczy. Widać, że po okresie izolacji jest duży głód biegania wśród nas. Cieszymy się, że możemy zorganizować zawody z poszanowaniem wszystkich zasad dystansu społecznego i jednocześnie pomóc w ten sposób kombatantom Czerwca '56.
- mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora biegu

Jak wirtualna rywalizacja będzie wyglądała w praktyce?

Po zarejestrowaniu się w systemie i otrzymaniu numeru startowego (który będzie można wydrukować i z nim biec) każdy z uczestników biegu będzie miał do pokonania dystans minimum 10 km. Może to zrobić w dowolnym miejscu i w przedziale czasowym - od 28 czerwca do 8 lipca. Dystans będzie można pokonać biegnąc od startu do mety - pokonując jednorazowo 10 km lub "na raty" rozkładając bieg na dowolne 3 dni. 

Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem, które pozwala zapisywać czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Po ukończeniu biegu uczestnik przesyła swój wynik w systemie, w którym się rejestrował. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu, pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. 

Zawodnik dostanie najpierw medal wirtualny, który finalnie zamieni się w prawdziwe wyróżnienie. Po zakończeniu całej rywalizacji uczestnicy otrzymają kurierem medal oraz koszulkę.

Warto dodać, że III edycja biegu odbędzie się wirtualnie dla: zawodników biegnących indywidualnie, na rolkach, z kijkami (nordic walking) oraz pod nadzorem rodziców - dla dzieci na dystansach ok. 600 i 1200 m.

Oddać hołd bohaterom

Bieg z okazji 64. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku to impreza, która ma upamiętnić wydarzenia z tamtego okresu oraz oddać hołd ich bohaterom. Jej celem jest szerzenie wiedzy o strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. 

Bieg organizowany jest przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz Instytutem Pamięci Narodowej, które udzieliły biegowi patronatu.  Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Organizacja biegu jest możliwa także dzięki wsparciu sponsorów: tytularnego - Totalizatora Sportowego S.A, właściciela marki Lotto (który jest z biegiem już trzeci rok) oraz nowego Sponsora Głównego imprezy - firmy Enea. 

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera wydarzenia sportowe, którym przyświeca szczytny cel. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym projekcie uświetniającym obchody 64. rocznicy Poznańskiego Czerwca '56, oddając hołd bohaterom tamtych wydarzeń. Z radością przyjęliśmy informację organizatorów, że bieg odbędzie się, w nowej formule, dzięki której idea zawodów zostanie zachowana, a biegacze będą mogli wspomóc kombatantów
- Marcin Wenzel, kierownik Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei

__

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 28 czerwca 2020 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA