Sześciu chętnych do budowy nowego wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Nad ul. Krzywoustego powstanie nowy wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej, który zastąpi dotychczasowy, będący w złym stanie technicznym. W ramach inwestycji powstaną również ronda prowadzące na wiadukt, co ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu w okolicy.

Obecny, sześcioprzęsłowy wiadukt nad ul. Krzywoustego powstał w latach 70. i jest obecnie w tak złym stanie technicznym, że jego dalsze użytkowanie wkrótce przestanie być możliwe.

Nowy obiekt ma być czteroprzęsłowy z jezdnią o szerokości 6 metrów. Powstanie także 1,5-metrowy chodnik oraz 2,5-metrowa droga rowerowa. Po obu stronach powstaną ronda, które zastąpią obecne tradycyjne skrzyżowania, co ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Nowy wiadukt będzie posiadał także odwodnienie, co ma pozytywnie wpłynąć m.in. na jego trwałość. Przebudowane i rozbudowane zostanie oświetlenie. Inwestycja obejmuje także przebudowę sieci energetycznej, fragmentu sieci gazowej i wodociągowej oraz budowę kanalizacji teletechnicznej.

Całość ma być uzupełniona nowymi nasadzeniami, odpornymi na trudne warunki siedliskowe.

Do ogłoszonego przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu przystąpiło sześciu chętnych. Jak poinformowano, wszystkie mieszczą się w kwocie, którą na ten cel zamierzała przeznaczyć spółka. Wszystkie podmioty zadeklarowały także skrócenie czasu inwestycji z 550 do 430 dni od dnia podpisania umowy. Obecnie trwa analiza złożonych dokumentów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA