Rozpoczyna się sezon pływalni letnich w Poznaniu!

Autor: A. Karczewska fot. archwium redakcji
REKLAMA

Wraz z początkiem wakacji letnich uruchomione zostaną również poznańskie pływalnie letnie - na Chwiałce i w Parku Kasprowicza. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapewniają, że obiekty i obsługa zostały przygotowane do sezonu zgodnie z wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego.

Co roku obie atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy chcą korzystać z zabaw wodnych na świeżym powietrzu. W obu lokalizacjach do dyspozycji użytkowników jest pięćdziesięciometrowy basen sportowy, basen rekreacyjny oraz brodziki z atrakcjami dla najmłodszych.

Dodatkowo, na terenie obu obiektów znajdują się boiska do siatkówki plażowej. W Parku Kasprowicza można tez korzystać z urządzeń do street workoutu.

Pływalnie będą czynne od soboty, 27 czerwca do końca sierpnia, przez 7 dni w tygodniu. Obiekt na Chwiałce dostępny będzie w godzinach 9:00-19:00, natomiast ten w Parku Kasprowicza od 9:00 do 20:00. Osoby, które zakupią karnet oraz posiadacze kart sportowych, będą mogli popływać w godz. 7:00 do 9:00, a od 19:00 do 20:00 będą mieli do dyspozycji wydzieloną część dużego basenu.

W tym roku bilet wstępu na basen będzie kosztował 12 złotych za normalny i 8 złotych za ulgowy.

Dodatkowe zniżki czekają przy zakupie karnetu na 10 wejść, kosztuje on 108 zł (normalny) i 72 zł (ulgowy). Posiadaczom Karty Rodziny Dużej przysługuje 50-procentowa zniżka na bilety jednorazowe. Bilet wstępu jest ważny przez cały dzień.  Z uwagi jednak na ograniczenia związane z koronawirusem nie będzie możliwości opuszczenia basenu i powtórnego skorzystania z tego samego biletu w danym dniu.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapewniają, że zarówno obiekty jak i obsługa są przygotowane do sezonu zgodnie z wytycznymi sanitarnymi w zakresie zagrożenia epidemiologicznego wynikającego z pandemii Sars-Cov-2.

„Najważniejsza z nich to zachowanie dystansu społecznego. Nie zbliżajmy się do naszych sąsiadów w wodzie i poza basenem na odległość mniejszą niż dwa metry. Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.”
Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiRPrzy przebieralniach i kasach wyznaczono linie przypominające o konieczności zachowania dystansu społecznego. Toalety, przebieralnie, kluczyki od szafek, leżaki z których mogą korzystać użytkownicy będą regularnie dezynfekowane. Z wizyty na pływalni letniej powinny zrezygnować osoby, które mają objawy infekcji (gorączkę, kaszel i katar).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA