Mobilne centrum poboru wymazów do badań na obecność koronawirusem ponownie w Ostrzeszowie

Autor: Codzienny Poznań AK fot. materiały prasowe WOT
REKLAMA

Z uwagi na dużą liczbę zakażeń odnotowywanych w ostatnim czasie w powiecie ostrzeszowskim, od wczoraj w Ostrzeszowie ponownie funkcjonuje Punkt Test&Go, w którym pobierane są wymazy do badań na obecność koronawirusa.

Mobilny Punkt Poboru Wymazów pojawił się przy ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie wczoraj i będzie funkcjonował do dzisiejszego wieczora. Decyzję o ponownym skierowaniu Punktu do tego miasta podjął wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk, w związku z dużą liczbą nowych przypadków zakażeń w powiecie.

Formuła Test&Go pozwala na szybkie pobranie wymazów od osób potencjalnie zakażonych i przekazania ich do laboratorium do badań pod kątem obecności koronawirusa Sars-CoV-2. Wymazy pobierane są w Ostrzeszowie na dwa sposoby - albo „drive thru”, czyli w ramach opcji, w której osoby badane przyjeżdżają we wskazane miejsce własnym samochodem i bez konieczności wysiadania z pojazdu, pobierane są od nich wymazy. Drugim sposobem jest opcja „walk thru”, czyli pobieranie wymazu od pieszych, którzy podchodzą w wyznaczone miejsce, wymaz jest pobierany i odchodzą w kolejne miejsce.

Testy wykonywane są bezpłatnie po wcześniejszej rejestracji w sanepidzie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA